VÁCI MSZPESÉLY A VÁLTOZÁSRA
REMÉNY MINDENKINEK!
Hírlevél regisztráció
Ha szeretne rendszeresen hírlevelet kapni,
kérjük adja meg adatait.
Az Ön neve:
 
Az Ön e-mail címe:
 
 
     

Hitelességgel, hozzáértéssel, odaadással
Főoldal Hírek Videók Kapcsolat Írjon nekünk    
Mi a véleménye?
Ön szerint javult-e városunkban a közvilágítás a rekonstrukció után?
- Igen, határozottan javult.
- Vannak még hiányosságok
- Maradtak kivilágítatlan utcák
- Nem lett jobb a közvilágítás
Szavazás állása

Képviselőink

Hitelességgel, hozzáértéssel, odaadással szolgálja Vác társadalmát

Kiss Zsolt

a váci 6. sz. választókörzet
képviselője
- A változást akarók pártja leszünk
2016. szeptember 4., vasárnap
- ÖSSZEFOGLALÓ A JÚLIUS 14-i TESTÜLETI ÜLÉSRŐL
2016. július 16., szombat
Dr. Bóth János

a váci 9. sz. választókörzet
képviselője
Frakcióvezető
- A népámítás folytatódik – dr. Bóth János sajtótájékoztatója 2016.10.10.
2016. október 10., hétfő
- Képviselő-testületi ülés 2016.09.22.
2016. szeptember 30., péntek
HÍREK

Levél a váciakhoz 1.
Felvitel dátuma: 2012. június 7., csütörtök

1945 előtt az államvallás, államegyház, államerkölcs, államhatalom együttese a modern demokrácia hiányát és az egyén erősen korlátozott önállóságát kényszerítette az országra. A történelem során Vácott kiépült széleskörű katolikus oktatási-nevelési intézményrendszer az államegyház ideológiai-politikai túlhatalma jegyében működött. Ezekben az intézményekben az a valláserkölcs uralkodott, amely nem vagy csak részben volt elfogadható azok számára, akik a polgári tudat alapján szemlélték a világot. Az 1945-ös és 1948-as esztendők városunkban is a fordulat évei voltak. Az egyik kizárólagosságra törekvést egy másik kizárólagosságra törekvés váltotta fel. A sztálinizmus ugyancsak kirekesztő módon, osztályalapon támadta a polgári tudat bármilyen változatát. Ennek megfelelően brutálisan szétrombolt minden olyan oktatási-nevelési intézményt, amelyről azt sejtette, hogy tovább élteti a polgári mentalitás elemeit. Ennek a vandalizmusnak esett áldozatául az ötvenes évek elején a város valamennyi egyházi iskolája is.

A rendszerváltó kilencvenes években az inga visszalengett, a politikai-ideológiai bosszú nem sokat váratott magára:

TOVÁBBI RÉSZLETEK A MELLÉKLETBEN OLVASHATÓK!

Vác, 2012. MÁJUS 31. MSZP VÁC VÁROSI ELNÖKSÉGE

cimkék: váci mszp frakció dr. Bóth János váci önkormányzat iskolák államosítása iskolák egyházi kezelésbe adása Babtista Szeretet Szolgálat Fördős AttilaWarning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14077410:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:sslv3 alert handshake failure in /var/www/vacimszpfrakcio.hu/jobb_menu.php on line 193

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: Failed to enable crypto in /var/www/vacimszpfrakcio.hu/jobb_menu.php on line 193

Warning: simplexml_load_file(http://mszp.hu/rss) [function.simplexml-load-file]: failed to open stream: operation failed in /var/www/vacimszpfrakcio.hu/jobb_menu.php on line 193

Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: I/O warning : failed to load external entity "http://mszp.hu/rss" in /var/www/vacimszpfrakcio.hu/jobb_menu.php on line 193
HELYREÁLLÍTUNK ÉS ÉPÍTÜNK
felkészülten, tisztességgel
Tovább a Facebookra! Tovább a Facebookra!
Impresszum