VÁCI MSZPESÉLY A VÁLTOZÁSRA
REMÉNY MINDENKINEK!
Hírlevél regisztráció
Ha szeretne rendszeresen hírlevelet kapni,
kérjük adja meg adatait.
Az Ön neve:
 
Az Ön e-mail címe:
 
 
     

Hitelességgel, hozzáértéssel, odaadással
Főoldal Hírek Videók Kapcsolat Írjon nekünk    
Mi a véleménye?
Ön szerint javult-e városunkban a közvilágítás a rekonstrukció után?
- Igen, határozottan javult.
- Vannak még hiányosságok
- Maradtak kivilágítatlan utcák
- Nem lett jobb a közvilágítás
Szavazás állása

Képviselőink

Hitelességgel, hozzáértéssel, odaadással szolgálja Vác társadalmát

Kiss Zsolt

a váci 6. sz. választókörzet
képviselője
- A változást akarók pártja leszünk
2016. szeptember 4., vasárnap
- ÖSSZEFOGLALÓ A JÚLIUS 14-i TESTÜLETI ÜLÉSRŐL
2016. július 16., szombat
Dr. Bóth János

a váci 9. sz. választókörzet
képviselője
Frakcióvezető
- A népámítás folytatódik – dr. Bóth János sajtótájékoztatója 2016.10.10.
2016. október 10., hétfő
- Képviselő-testületi ülés 2016.09.22.
2016. szeptember 30., péntek
HÍREK

Levél a váciakhoz 1.
Felvitel dátuma: 2012. június 7., csütörtök

1945 előtt az államvallás, államegyház, államerkölcs, államhatalom együttese a modern demokrácia hiányát és az egyén erősen korlátozott önállóságát kényszerítette az országra. A történelem során Vácott kiépült széleskörű katolikus oktatási-nevelési intézményrendszer az államegyház ideológiai-politikai túlhatalma jegyében működött. Ezekben az intézményekben az a valláserkölcs uralkodott, amely nem vagy csak részben volt elfogadható azok számára, akik a polgári tudat alapján szemlélték a világot. Az 1945-ös és 1948-as esztendők városunkban is a fordulat évei voltak. Az egyik kizárólagosságra törekvést egy másik kizárólagosságra törekvés váltotta fel. A sztálinizmus ugyancsak kirekesztő módon, osztályalapon támadta a polgári tudat bármilyen változatát. Ennek megfelelően brutálisan szétrombolt minden olyan oktatási-nevelési intézményt, amelyről azt sejtette, hogy tovább élteti a polgári mentalitás elemeit. Ennek a vandalizmusnak esett áldozatául az ötvenes évek elején a város valamennyi egyházi iskolája is.

A rendszerváltó kilencvenes években az inga visszalengett, a politikai-ideológiai bosszú nem sokat váratott magára:

TOVÁBBI RÉSZLETEK A MELLÉKLETBEN OLVASHATÓK!

Vác, 2012. MÁJUS 31. MSZP VÁC VÁROSI ELNÖKSÉGE

cimkék: váci mszp frakció dr. Bóth János váci önkormányzat iskolák államosítása iskolák egyházi kezelésbe adása Babtista Szeretet Szolgálat Fördős Attila


HELYREÁLLÍTUNK ÉS ÉPÍTÜNK
felkészülten, tisztességgel
Tovább a Facebookra! Tovább a Facebookra!
mszp.hu legfrissebb hírei

A budapestiek szavazhatnak a 3-as metró akadálymentesítéséről
A Fővárosi Választási Bizottság döntésével lehetőség nyílik arra, hogy a budapestiek népszavazáson dönthessenek a 3-as metró akadálymentesítéséről - közölte az MSZP fővárosi képviselője csütörtökön Budapesten.

Pócs János nem képviselheti tovább a Jászságot!
Az MSZP jászsági szervezetei maguk és minden jóérzésű ember nevében elutasítják Pócs János fideszes országgyűlési képviselő Facebookra kitett posztját. Pócs János tette alkalmas arra, hogy lejárassa a Jászságot, azokat az embereket, akiket képviselnie kellene, ezért követeljük, hogy kérjen nyilvánosan bocsánatot és mondjon le a képviselőségről!

Adománygyűjtés: csak egy fideszest érdekelt a nélkülözők sorsa
A rászorulók segítésének évről évre egyre nagyobb a jelentősége, mivel ma Magyarországon már több mint 3,1 millió ember él súlyos nélkülözésben az Eurostat legfrissebb jelentése szerint. Emellett minden harmadik gyermek és több mint 1 millió nyugdíjas él szegénységben. Ez azonban egyáltalán nem zavarja a kormánypártokat, mivel az MSZP tegnapi adománygyűjtésén a Fidesz-KDNP 131 képviselője közül csak egyetlenegy adakozott a rászorulóknak.
Támogatóink
Belvárosi Érdekvédelmi Kör
Deákvár-Naszály Civilkör
Alsóvárosi Polgári Egylet
Kőkapu Baráti Kör
Impresszum